SZKOLENIE Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY

W ramach Tygodnia Profilaktyki 22 marca uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy, prowadzonym przez ratowników medycznych, p. Annę Krupę i p. Michała Fedorowicza. Program szkolenia realizowany był na podstawie wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku.

W trakcie zajęć uczniowie uzupełnili swoją wiedzę oraz zdobyli podstawowe umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy BLS +AED (bezprzyrządowe udzielanie pierwszej pomocy i używanie oraz obsługa AED). Pod bacznym okiem instruktorów młodzież uczyła się, jak należy przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Dzięki szkoleniu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, które mają kluczowe znaczenie w ratowaniu życia osobom poszkodowanym z nagłym zatrzymaniem krążenia.